MARPOL PARLATICI SAN.TİC.A.Ş.

 İçerisinde Yer Alan Güvenlik Kameraları Hakkında Aydınlatma Metni

 

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla MARPOL PARLATICI SAN.TİC.A.Ş. tarafından hazırlanmıştır.

Hizmet binamız ; İdari alanını 8, bina çevresini 9 ve üretim alanını 31 olmak üzere toplam 48 adet kamera ile kaydedilmektedir.

Söz konusu kişisel veri, Kanunun 5. maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak otomatik yolla işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir.

Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. Maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre Plastikciler Organize Sanayi Bolgesi, Atatürk Blv. No:37, 41400 İnönü Gebze Plastikçiler Osb/Gebze/Kocaeli adresine yazılı olarak gönderebilir veya ik@marpol.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

 

KAMERA AYDINLATMA METNİ İÇİN TIKLAYINIZ